Rekuperácia

Stará sa o čistotu a kvalitu ovzdušia Vášho domova.

Prečo rekuperácia?

Ekonomické benefity

cenová ponuka

Účinnosť spätného získavania tepla je pri niektorých rekuperáčných jednotkách až 80% čo znamená, že pri bežnom vetraní stratíte až 75% tepla.  Čerstvý vzduch ktorý ste získali je však studený a tak musíme opätovne do neho vložiť tepelnú energiu, aby sa nakumulovalo teplo. Doslova ide o vyhodené peniaze von oknom. Pri rekuperácii toto neplatí, pretože teplý znečistený vzduch z miestnosti odoberáme a cez výmenník tepla odovzdávame prichádzajúcemu vzduchu jeho teplo. Teda dodáme čerstvý, filtrovaný a predohriaty vzduch do miestnosti.

Kvalita vzduchu

Kvalita vzduchu v dome je výrazne ovplyvnená  CO2 čiže oxidom uhličitým. Vysoký obsah CO2 vo vzduchu je práve to, čo nazývame „vydýchaný vzduch“ Bývanie v málo vetraných domácnostiach má potom často za následok nervozitu, bolesti hlavy, častú únavu a podobne. Pravidelným vetraním obytných miestností zvyšujeme kvalitu ovzdušia a prispievame tak k zdravému bývaniu. Pri rekuperačných jednotkách netreba myslieť na pravidelné vetranie, nakoľko ho riadi regulačný systém a to napr. snímačmi CO2 v priestore, snímačmi vlhkosti alebo časovým spínaním. Okrem kvality vzduchu sa rekuperácia stará aj o čistotu vzduchu, ktorí filtruje vo filtračnej komore. Niektoré rekuperačné jednotky ponúkajú stupeň filtrácie až F7. Čistý vzduch znamená menej prachu na nábytku, teda menej upratovania, menej alergénov a podobne. Niektoré zariadenia vedia rekuperovať aj vlhkosť. Sú vybavené entalpickým výmenníkom, ktorý nasaje vlhkosť odpadového vzduchu a odovzdá ho čerstvému. Nedochádza tak k vysušovaniu vzduchu v priestore.

Potrebna starostlivosť o rekuperáciu

Moderné rekuperačné jednotky vedia vyhodnotiť úroveň znečistenia a následne Vás upozornia na potrebu vyčistenia alebo výmeny filtrov. Čo je v podstate jediná údržba, ktorú je potrebné vykonávať. 

Kontaktujte nás

*Informácia o spracúvaní osobných údajov